Ako prichádza jeseň, čas údržby záhrad, som sa začal zaoberať myšlienkou, ako čo najkrajšie upraviť moje dreviny ktoré počas jari a leta narástli do krásy. Môj starý plotový zastrihávač už pomaly, ale isto dožíva a tak som sa rozhodol pohladať čo nové trh priniesol. Po dlhom browsovaní internetu som zistil, že 99% plotových nožníc je rovnakých ako mám, samozrejme líšili sa výkonom :). Ako to už býva keď sa človek zmiery s tým, že si bude musieť znova kúpiť podobný, nie moc vydarený produkt, tak príde šťastena a zrazu nájde niečo čo na prvý pohľad vyzerá ako fatamorgána. Áno, presne to sa stalo aj mne, po fakt dlhom hľadaní sa mi podarilo nájst niečo inovatívne. Našiel som plotové nožnice, ktoré vyzerajú ako UFO :) a ponúkajú možnosti o ktorých som sníval.

Plotové nožnice GardenGoom, sú anglický vynález, ktorý dokáže strihať, zbierať a mulčovať v jednom kroku. Áno dobre čítate. Tiež som bol milo prekvapený, že sa niekto odhodlal vymyslieť niečo tak jedinečné a praktické. Moja zvedavoť mi nedala , tak som začal zisťovať ako fungujú a bol som ešte viac prekvapeny po zhliadnutí všetkých informácii, že to fakt funguje. Aby ste mi verili tak pripájam video, ktoré ma presvedčilo:

Bol som tak užasnutý, že som si objednal najsilnejšiu verziu, predsa niesom dáke b-éčko :)... V priebehu dvoch dní som už mašinku testoval u seba na záhrade, samozrejm finálne strihanie zahájim až v jeseni, ale pokušenie odskúšať ako to funguje bolo silnejšie. Na moje prekvapenie, sila motora je ohromujúca takže odporúčam pri spustení držať pevne v rukách!

Po mojom teste možem zhodnotiť nasledovné, plotové nožnice GardenGroom, sú kŕasne designové plotové nožnice, ich sila je ohromujúca, strihajú dreviny až do 2cm. Počas strihania odstrihnuté časti posúva do zbernej nádoby, príadne veľkokapacitného vaku presne ako kosačka. Sem tam jemný odpad vypadne zo žacej hlavy, ale v prípade ak Vám to padne na trávnik tak nevadí, lebo je to pomleté na jemné kúsočky, ktoré v tráve zhnijú a pohnoja ju. Ak máte okolo dreviny štrk, odporučil by som rozprestrieť plachtu, aby sa Vám štrk nezašpinil od jemných úlomkov.

Nazbieraný odpad je rozsekaný na mulč, ktorý je 10 krát menšieho objemu ako odpad po strihaní klasickými plotovými nožnicami a je ho možné rovno vysypať do kompostu bez potreby ďaľšieho spracovania.

Po osobnej skúsenosti už klasické plotové nožnice nechcem.

  • PesiaZona.sk
  • 13.11.2014
  • strihanie živých plotov,živé ploty
  • Vaše hodnotenie

Diskusia

Pridať komentár

Informujte ma o nových príspevkoch emailom

Pridať komentár

Zdielať

Celkové ohodnotenie

Kategórie článku