Problémy s trávením sa môžu objaviť u každého človeka, bez ohľadu na jeho vek či pohlavie. Tieto veľmi nepríjemné bolesti, napätie či tlak môžu spôsobovať genetické a dedičné predispozície, nezdravá životospráva či rôzne alergie. Pacientov môžu prenasledovať rôzne druhy silnejších či slabších bolestí, ktoré je však v mnohých prípadoch možné vyriešiť aj bez radikálneho lekárskeho zásahu.

Ak sa vás táto téma týka, prvým krokom k zlepšeniu vášho zdravotného stavu môže byť úprava vašej stravy. Pre zlepšenie trávenia je odporúčané prijímať viac vlákniny, ktorá sa nachádza napríklad v cereálnych a obilných produktoch, ale aj ovocí, zelenine či v ryži. Opakom tohto kroku je vysadenie nezdravých jedál a vyprážaných mias a syrov, ktoré sú pre žalúdok ťažkým súperom aj v prípade, ak žiadne problémy s trávením nemáte.

Do vášho vlastného programu určeného na úpravu alebo celkové odstránenie vašich problémov môžete zaradiť aj výživové doplnky, ktoré vám môžu dopomôcť dodať telu správne živiny s obsahom takých látok, ktoré nenájdete v bežných potravinách. Môžu to byť rôzne enzýmy či výťažky z rastlín obsahujúce obrovské množstvo minerálov, vitamínov, sacharidov či aminokyselín.

Príkladom takýchto doplnkov je napríklad kukurmín. Pre tých, čo ešte o tejto látke nepočuli, je dobré objasniť, že ide o čisto prírodnú látku vyrobenú extrakciou z rôznych odrôd rastliny kukurma, ktorej obsahové látky majú preukázateľné antioxidačné a protizápalové účinky, pomáhajú pri zrážanlivosti s krvou, poruchách pečene a žlčníka ale najmä pri problémoch s trávením. Najväčšou výhodou je sú nulové nežiaduce účinky, čo je v prípade problémoch so žalúdkom ktorý je na chémiu vysoko citlivý jedno obrovské plus.


(Zdroj: www.kurkumin.sk)

Dobrým výživovým doplnkom s obsahom tejto látky na Slovensku je Kukurmin Komplex, obsahujúci výťažky zo spomínanej rastliny a ďalšie pomocné prírodné látky, ktoré napomáhajú k lepšiemu tráveniu. Pre zákazníkov je doplnok predávaný vo forme kapsúl a je nutné spomenúť, že tento doplnok je výborným nielen v prípade akútnych stavov, ale aj pri prevencii. Viac info na www.hab.sk

  • G. Švec, www.hab.sk
  • 08.02.2015
  • zdravie,trávenie,tráviacie ťažkosti,bolesť brucha,žalúdočné problémy,zdravá strava
  • Vaše hodnotenie
  • Foto: www.shutterstock.com

Diskusia

Pridať komentár

Informujte ma o nových príspevkoch emailom

Pridať komentár

Zdielať

Celkové ohodnotenie

Kategórie článku

Kategórie