Nielen preto, že je účinná, kvalitná a zdravá. Dôvodov, prečo používať biokozmetiku, prípadne i prírodnú kozmetiku, je omnoho viac. Spoznajte ich!

1. Neobsahuje žiadnu chémiu. Svoje telo zahlcujeme chémiou pravidelne. A to vo forme postrekov a chemických úprav potravín, ale dokonca i z vody, zo vzduchu a ďalších nepriaznivých vplyvov vonkajšieho prostredia. Prečo si zahlcovať telo chémiou z kozmetiky? Bio kozmetika neobsahuje absolútne žiadne toxíny, chemické zložky, aromatické látky, či emulganty. Pokiaľ ide o prírodnú kozmetiku, tá môže obsahovať syntetické a chemické látky.

2. Je vyrobená z kvalitných surovín. Kvalitná biokozmetika obsahuje výlučne certifikované organické zložky, ktoré sú produkované v ekologickom poľnohospodárstve, ako silice z kvetov, či extrakty rôznych bylín.

3. Nie je testovaná na zvieratách. Každý, komu záleží na prírode a zvieratách, uprednostňuje biokozmetiku. Tá totiž nie je testovaná na zvieratách a neobsahuje ani žiadne časti zvierat (glycerín, zvierací kolagén...).

 4. Jej výroba nezaťažuje životné prostredie. Pri výrobe biokozmetiky sa používajú voľne rastúce plody a rastliny. Tie sú zbierané šetrným spôsobom s ohľadom na životné prostredie. Takisto obalové materiály, z ktorých je táto kozmetika vyrobená, sa dajú recyklovať a ekologicky likvidovať.

 5. Neohrozuje zdravie človeka. Koža, ako najväčší orgán ľudského tela, vstrebáva všetko, s čím príde do styku. To samozrejme platí i pre chemické zložky kozmetiky. S biokozmetikou takéto riziko nehrozí.

Najobľúbenejšie produkty bio kozmetiky

Kvalitu biokozmetiky spoznalo už množstvo ľudí, ktorí ju pravidelne používajú. K najobľúbenejším produktom patrí napríklad kvalitný bio arganový olej, pochádzajúci z Maroka. Dokáže totiž liečiť rôzne kožné problémy, ale i nepríjemné strie, celulitídu, či mimoriadne vysušenú pleť. Účinný je však i na vlasy a nechty, viac o ňom sa dozviete TU..

Rovnako obľúbené je i bambucké maslo. Je takisto veľmi všestranné a ideálne pre mimoriadne suchú pleť. Toto jemné maslo je vhodné dokonca i na jemnú detskú pleť. Nemenej kvalitné sú i ďalšie produkty biokozmetiky, ktoré nájdete v e-shope bionatural.sk. Zoznámite sa tu i s ich účinkami a spôsobom použitia. 

  • bionatural.sk
  • 31.03.2015
  • 1
  • bionatural,prírodná kozmetika,biokozmetika
  • Vaše hodnotenie

Diskusia

avatar

Kamila 22.04.2016 09:31

Dobrý deň, chválim pekný článok, už nejakú dobu kupujem kozmetiku Biotherm a som s ňou úplne spokojná. Podľa mňa je tiež dôležité kupovať v kvalitných obchodoch a nie pozerať len po značke, už párkrát sa mi totiž stalo že som si kúpila falzifikát. Odvtedy nakupujem jedine na eshop.marionnaud.cz a som spokojná. Čo si myslíte o značke Biotherm? Ďakujem za váš názor.

Páči sa mi to / Odpovedať


Pridať komentár

Informujte ma o nových príspevkoch emailom

Pridať komentár

Zdielať

Celkové ohodnotenie

Kategórie článku